Dode zee rollen

Ontmoetingskerk

Datum activiteit30-01-2020
Tijd20:00
LocatieOntmoetingskerk, zaal 1
Extra omschrijving

DODE ZEE ROLLEN
In 1948 werden in de grotten van Qumran, Israël, de Dode Zeerollen gevonden. Het zijn boekrollen en duizenden fragmenten van voor het begin van de jaartelling. Er zijn maar ongeveer 10 rollen (bijna) compleet. Ze bevatten informatie van onschatbare waarde over de oudste bijbelhandschriften, over de vroegste geschiedenis van het Jodendom en over de cultuur waarin het christendom is ontstaan.
Bram van Putten vertelt aan de hand van boeiend beeldmateriaal het verhaal van de opgravingen bij Qumran en hij maakt het belang van de rollen voor het vertaalwerk van de bijbel duidelijk.

Datum : do. 30 jan., 20:00 – 22:00 uur
Plaats : Ontmoetingskerk, zaal 1
Spreker : Bram van Putten (NBG)
Aanmelden : tov@pknrhenen.nl