KLASSIEK AAN DE RIJN – CONCERTGEBOUW KAMERORKEST & ELISABETH LEONSKAJA

Bethel Ontmoetingskerk

Datum activiteit11-03-2023
Tijd20:00
LocatieCunerakerk Rhenen
Extra omschrijving

KLASSIEK AAN DE RIJN
CONCERTGEBOUW KAMERORKEST & ELISABETH LEONSKAJA
Zaterdag 11 maart 2023, 20.00 uur

Elisabeth Leonskaja speelt Mozarts sprankelende Twaalfde Pianoconcert samen met het Concertgebouw Kamerorkest.
Elisabeth Leonskaja is de grande dame van de Russische school en hoort tot de gouden generatie van de internationale pianowereld. Ze oogt bescheiden, bijna fragiel, maar als ze eenmaal achter het klavier heeft plaatsgenomen staat er een imponerende persoonlijkheid op. In een mum van tijd windt ze iedereen om haar vingers.
Elisabeth Leonskaja’s vuur is nog lang niet gedoofd. Ze heeft nog altijd een volle agenda met solorecitals en concerten in kleine bezetting en staat erom bekend dat ze met gemak een handvol toegiften speelt. Nog maar enkele jaren geleden nam ze alle pianosonates van Schubert op. Ze werkte nauw samen met grote namen uit de Russische school, zoals Svjatoslav Richter, Emil Gilels en Vladimir Ashkenazy. Het leverde haar een schat aan ervaring en inzichten op. Pianisten als Elisabeth
Leonskaja zijn er nog maar weinig. Dat maakt extra nieuwsgierig naar deze artiest met monumentale status.

Kaarten zijn te bestellen via www.klassiekaanderijn.nl