Vermaarde vrouwen of moordwijven?

Bethel Rond de Cunerakerk Ontmoetingskerk

Datum activiteit03-12-2020
Tijd20:00
LocatieOntmoetingskerk
Extra omschrijving

Vermaarde vrouwen of moordwijven?

Bijbelse vrouwen, kent u ze? Maria, de moeder van Jezus, zal bij iedereen wel bekend zijn. Maar hoe zit het met Maria’s nieuwtestamentische naamgenoten waarover een Babylonische spraakverwarring is ontstaan? Ook in het Oude testament komen we veel bijzondere vrouwen tegen. Sommigen zijn bekend, sommigen zijn minder of nauwelijks bekend, of zelfs apocrief, zoals Judith. Wat al deze vrouwen delen is het feit dat ze zich op één of andere manier hebben onderscheiden in de geschiedenis van het Jodendom en Christendom, waardoor hun verhaal is opgetekend, en zij in de kunst zijn vereeuwigd. Ga mee op reis door de kunstgeschiedenis, om in vogelvlucht te zien hoe Bijbelse vrouwen verbeeld worden in prachtige, ontroerende, maar soms ook schokkende en onbegrijpelijke kunstwerken. Neem pen en papier mee, want we beginnen met een kleine test van uw Bijbelkennis!

Marijke van Dijk is kunsthistoricus en beeldend kunstenaar (www.marijkevandijk.nl).

Datum:            donderdag 3 december,  20:00-22:00 uur

Spreker:          Marijke van Dijk

Plaats:             Ontmoetingskerk

Aanmelden:    tov@pknrhenen.nl