Header
Home > Bethelkerk > Het groene estafettestokje

Het groene estafettestokje: uitdaging voor een groep of persoon binnen de PGR om een stap richting duurzaamheid te zetten.

Ongeveer 7 jaar geleden zijn we gestart met de Groene Kerk PGR. We hadden een 2-tal brainstorm avonden. Daarbij is destijds de groene bal rondgegaan en voorzien van diverse woorden vol van inspiratie en ideeën.

De bal is ons estafettestokje geworden en die laten we weer rondgaan, bij u, als groep of als persoon. De bal gaat samen met een kort schrijven over het doel. Die tekst staat hieronder. Samengevat is het doel dat de “houder van de bal”, een nieuw initiatief ontwikkeld passend bij zijn/haar groep. De bal blijft 3 maanden bij je/jullie, dan mag hij weer verder. En als het even niet uitkomt, hoeft je de bal niet in ontvangst te nemen maar verder laten rollen. Vroeg of laat komt die dan wel weer terug.

Met de bal willen we de mensen die deze in handen krijgen aanmoedigen om met een idee of project (initiatief) te komen. Een initiatief dat je gemeente inspireert, dat bijdraagt aan draagvlak voor een duurzame levensstijl en zorg voor de schepping. Met de bal dragen we ook een stukje van het initiatief over en hopen we meer variatie te krijgen aan ideeën over zorg voor de schepping vanuit de diverse rollen en activiteiten in je gemeente. We geloven dat we alleen samen ons “groene hart kunnen laten kloppen” en dat iedereen (alle taakgroepen/verbanden) op hun eigen manier bij kunnen dragen aan dit geheel.

Het idee van het ‘Groene stokje’ is overgewaaid vanuit de regio, van de Johanneskerk (Leersum) via de Andrieskerk Amerongen. Diverse inspirerende activiteiten kwamen daar al uit voort. Dat willen we doorzetten in Rhenen.


En nu concreet:

  • Wanneer de bal naar jou of je taakgroep toerolt is het aan jullie om een initiatief te bedenken.
  • Je bent vrij in het kiezen van een passende communicatie route richting gemeente. (denk aan: zondagsbrief, een dia op de beamer, website, Onderweg, etc.).
  • De termijn waarin de bal bij je is en je het initiatief in de steigers zet, is drie maanden. Zo houden we de vaart erin.
  • Na die drie maanden presenteer je je initiatief. Dat kan in een dienst, maar ook in Onderweg of via de zondagsbrief, mededeling vanaf de kansel.
  • Gedurende die drie maanden denkt er één van de werkgroepsleden van Groene Kerk PGR met je mee, bij wijze van sparringpartner.
    De leden zijn Frans Janssen, Kees Jochemsen, Roelof de Jong.
  • Bedenk welk woord past bij jullie of jullie werk en schrijf dat op de bal erbij!
  • Daarna rol je zelf de bal weer door aan een volgende (taak)groep of ander georganiseerd verband binnen onze gemeente.
  • Je initiatief zelf kan natuurlijk langer doorlopen….. zolang het nodig is.

We kunnen ons voorstellen dat er vragen zijn. Voel je vrij één van ons aan te spreken of te mailen naar Frans Janssen. Of leg het voor aan je sparringpartner.

Veel succes! We zijn heel benieuwd naar de resultaten!
Werkgroep Groene Kerk PGR, maart 2026